Náušnice

Náušnice patří mezi nejoblíbenější doplňky, které nosí především ženy, ale často je vidíme také u dětí a úplnou výjimkou nejsou ani u mužů. Některé náušnice jsou pak tzv. unisex, takže se hodí pro obě pohlaví. Vybrat si dnes můžeme z nesmírně široké nabídky z různých materiálů a různých cenových relací, od levných náušnic doslova za pár korun až po ty nejluxusnější, které vyjdou na tisíce.

Jaké jsou druhy náušnic?

Kromě základního rozdělení na dámské, pánské nebo dětské dále náušnice rozdělujeme podle jejich typu. Nejběžnější jsou náušnice s kamínkem, dále pak visací náušnice, kruhy, pecky atd.

Náušnice také dělíme podle způsobu zapínání nebo uchycení v uchu. Podle zapínání rozlišujeme náušnice zaklapávací, puzetky, šroubovací, klipsy (ty jsou určeny pro osoby, které nemají uši propíchnuté) nebo dětské brizury. Podle uchycení v uchu pak známe náušnice visací (asi nejoblíbenější), pecky nebo kruhy.

Z čeho se vyrábějí náušnice?

Materiálů, z nichž se náušnice vyrábějí, je velké množství. Velmi časté jsou náušnice z chirurgické oceli, z drahých kovů pak např. ze zlata, stříbra nebo krystalu. Naopak levnější náušnice se dělají z obyčejného plastu, dřeva a jiných materiálů.

Náušnice pro děti

Náušnice nosí běžně také děti a to nejenom ty starší – často je můžeme vidět i u těch nejmenších. Stejně jako u náušnic pro dospělé, tak i u těch dětských je na výběr velké množství druhů a různých barev. Kromě klasických vzorů se dají koupit i náušnice s motivy kreslených postaviček, jako je např. Hello Kitty.

Kde koupit náušnice?

Náušnice si můžeme koupit nejen v kamenných obchodech, jako jsou různé bižuterie, zlatnictví, prodejny šperků a jiné specializované obchody, ale nejširší nabídku nalezneme především na internetu. Náušnice tam můžeme koupit ve spoustě různých e-shopů, z nichž některé se na tento typ zboží přímo specializují. Velká nabídka náušnic je i na aukčních portálech, jako je oblíbený eBay, z českých pak např. Aukro.


Sponzorované odkazy:


Výhodná půjčovna obytných aut na Vaši dovolenou. Luxusní vibrátory, které ocení každá i ta nejnáročnější žena.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!